4. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych "Dźwięki Słów"

PREZENTACJE FORM MUZYCZNO-TEATRALNYCH DŹWIĘKI SŁÓW / 8-11 czerwca 2017
Od czterech lat, czerwiec upływa pod hasłem oczekiwania na bogate w szeroką gamę muzycznych wydarzeń „Dźwięki Słów”, które rozpoczną się już 8 czerwca i przez cztery kolejne dni wypełnią letnie wieczory niezwykłymi koncertami i spektaklami muzycznymi.


W czterech ścianach usłyszymy Piotra Machalicę, który zaprezentuje utwory z albumu „Piaskownica”. Teksty na płytę wyszły spod pióra Jana Wołka, który stworzył je specjalnie dla artysty. Usłyszymy w nich historie romantyczne, mrożące krew w żyłach, męskie, damskie i przygodne – zanurzymy się w piaskownicy życia.
Program W czterech ścianach wypełnią nie tylko aktorskie recitale, ale także spektakle muzyczne, jednym z nich będzie „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu studentów wrocławskiej PWST. Utwór Lewisa Carolla, skupiający w sobie „dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych”, wyreżyseruje Jerzy Bielunas, a muzykę do niego skomponuje Szczepan Pospieszalski. W ofercie „Dźwięków Słów” nie zabraknie również propozycji z krakowskiego Teatru STU, a także czeskiego pejzażu muzycznego, który pojawi się na festiwalu za sprawą duetu Tara Fuki.
W ramach Sceny Otwartej wystąpi posiadaczka jednego z najciekawszych głosów na rynku polskim – Marcelina – oraz łącząca wiele stylów, od jazzu po trip hop, formacja Mikromusic. Na Wirydarzu pojawi się również zespół Chłopcy kontra Basia, który jako zdobywca nagrody publiczności 3. edycji „Dźwięków Słów”, zaprezentuje tym razem premierowy zbiór pieśni i ludowych gawęd, ubierając je we współczesne kompozycje. W Scenie Otwartej, podobnie jak i W czterech ścianach, również nie zabraknie gości zagranicznych.
Bogaty program muzyczno-teatralny uzupełnią Spotkania, przygotowywane przez znakomitych dziennikarzy radiowych – Teresę Drozdę i Piotra Wróblewskiego.

Więcej informacji:
www.facebook.pl/LubelskiSalonArtystyczny
www.dzwiekislow.pl

Podziel się: 
Data wydarzenia: 
czwartek, Czerwiec 8, 2017 do niedziela, Czerwiec 11, 2017
Miejsce wydarzenia: 
Rodzaj wydarzenia: 
Muzyczne

Napisz opinię